I LIST ASYSTENTA KOŚCIELNEGO KS. PIOTRA PRZYBYSZA

Łódź, 16.04.2019 r.

Drodzy Chłopcy i Dziewczęta, drodzy Dyrygenci,

po raz pierwszy piszę do Was list jako Asystent Kościelny Polskiej Federacji Pueri Cantores. Na początku chciałbym więc zapewnić każdego i każdą z Was, że codziennie się za Was modlę. W taki sposób wyobrażam sobie wypełnianie mojej funkcji. Chcę towarzyszyć Wam przez modlitwę, a także przez proponowanie Wam konkretnych kroków na drodze wzrostu duchowego w Rodzinie Pueri Cantores.
Jak zapewne wiecie już niedługo odbędzie się w Lublinie X Krajowy Kongres PFPC. Pewnie też zaczęliście, albo wkrótce zaczniecie prace nad hymnem tego Kongresu. Chciałbym Wam zaproponować, na tym pierwszym etapie przygotowania do naszego lipcowego spotkania, nauczenie się na pamięć i przypominanie sobie każdego dnia słów modlitwy Pana Jezusa, które wypowiedział w czasie Ostatniej Wieczerzy, a które stały się hasłem naszego Kongresu: Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze we Mnie, a Ja w Tobie (J 17,21).
Zapamiętajcie je i powtarzajcie często, w różnych, zwłaszcza trudnych sytuacjach Waszego życia. Mówcie: To jest marzenie Jezusa, a ja chcę je zrealizować. Kiedy jesteście w szkole czy na próbie chóru. Kiedy jesteście z rodziną lub czujecie się osamotnieni. Przypominajcie sobie słowa tej modlitwy, w której Jezus prosi o jedność między ludźmi na wzór jedności Bożej. Kiedy spotykacie się z sytuacją niezgody czy kłótni dążcie do zgody. Kiedy ktoś jest odrzucony przez grupę, kolegów, koleżanki, idźcie do niego realizując pragnienie Jezusa. Kiedy nie możecie pogodzić się z rozpadem przyjaźni, miłości rodzinnej opowiedzcie o tym Ojcu Niebieskiemu i tak, jak umiecie wprowadzajcie zgodę i jedność tam, gdzie jesteście. Aby wszyscy stanowili jedno, na wzór jedności Ojca i Syna.
Dbajcie o siebie nawzajem, o Wasze relacje, o dobroć, życzliwość i miłość. W ten sposób staniecie się przyjaciółmi Jezusa i budowniczymi powszechnej jedności. Dzięki Wam inni będą mogli uwierzyć w miłość Ojca, który posyła swojego Syna Jezusa, aby każdego człowieka wybawił od zła, grzechu i śmierci.

Niech Wam Pan błogosławi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *